Акула на Марс стана причина за спор
НАСА е публикувала поредната снимка от повърхността на Марс, направена от марсохода Curiosity.
След като изучили изображението, виртуалните археолози съобщили, че са открили акула на повърхността на Червената планета.
Изображението е дело на навигационната камера на марсохода Curiosity, което той направил на 23 март в околностите на местността Salt 129. Дължината на фосилизираната „акула“ на снимката е около метър и половина.
Както съобщава Daily Mail, прочутият търсач на извънземен живот Скот Уоринг е убеден, че на снимката наистина е изобразена фосилизирана риба, чието съществуване се доказва от това, че някога на Марс е имало морета и в тези морета е имало живи същества.
„Разгледайте я внимателно, можете да видите опашката, гръбнака и предната перка, която започва от кръста и се спуска към стомаха“, отбелязва Уоринг.
По думите му НАСА ще трябва да похарчи около $2 млрд., за да „улови“ тази риба и да я донесе на Земята.
Експедиция към Марс е планирана за 2020 година. НАСА ще изпрати там марсоходи за търсене на вода и други вещества.
Учени от авторитетни космически агенции не споделят подобен ентусиазъм. Повечето от тях смятат, че на снимката е заснет обикновен камък.
Много интернет потребители също посрещнали новината за находката със смях, като отбелязали, че никаква риба не би могла да се съхрани на повърхността на планетата.
В НАСА предпочитат да не коментират виждането на уфолозите.