Управлявай галактика с жестове, очи и глас

Бъди най-интересния човек, когото познаваш

Светът на мобилните технологии си има нов супергерой. Galaxy S4 има за цел да стане новият шампион на базирани на Android смартфони, наследявайки предшественика си, който за по-малко от година се продаде в над 40 милиона броя, което се равнява на около 6 пъти населението на България.

Последният модел от галактиката на Samsung бе представен наскоро в Ню Йорк в Radio City Music Hall. Организаторите успяха да превърнат едно нормално събитие, свързано с обявяване на нов продукт, в изискано изживяване от ранга на Оскаровите вечери. Гостите се насладиха на едно театрално представление, което с доза хумор показа как в „реалния живот“ ще се прилагат новите предимства на телефона и всичко това под звуците на оркестър. Първото, което зрителите разбраха за Galaxy, S4, е, че се запазва до голяма степен външният вид на предшественика му S3. Анализаторите с усмивка реагираха, като заявиха, че

Samsung копираха Apple, като копираха себе си

визирайки последните три модела на Тим Кук, където дизайнът остана непроменен. Всички обаче се интересуваха какво има под капака и не се впечатлиха от опаковката. А там се криеше хем надстройка на досегашния модел в по-мощен вариант, хем и чисто нови благинки за кеф на потребителите.

Смартфонът, който цялото технологично войнство очакваше, дойде с по-голям екран, по-гъсти пиксели, повече мегапиксели в двете си камери. Прекрачи смело в следващата стъпка от чувствителен на допир дисплей на управляем с жестове и очи, върна инфрачервения порт в телефоните и не на последно място се загрижи за здравето ни. Вградените сензори са стандартните аксилометър, компас, жироскоп, както и такива за температура и влажност.

Екранът е 5-инчов (4,99), резолюцията е 1920х1080 пиксела, което се равнява на 441 пиксела на инч, за сравнение последният iPhone е с 326 пиксела на инч. Дисплеят е Super AMOLED HD и има възможност за бързо калибриране спрямо околната среда и дали гледаме видео, играем игра, или четем текст.

Процесорът може да е осем- или четириядрен, зависи в коя част на света се продава, и работи на тактова честота от 1,6, или съответно – 1,9 GHz. Оперативната памет е 2 GB, вградената може да бъде от 16 до 64 GB и разбира се, има слот за microSD карта. Задната камера е увеличена до 13 мегапиксела, а предната – до 2. И оттук започват приятните изненади.

Личи си, че корейците са поработили доста над софтуера за снимане. Сега те предлагат възможност към снимките да се записва и глас преди или след заснемането. При поредица от снимки може да се премахват нежелани участъци или случайно преминаващи хора. Също така двете камери могат да работят едновременно, като резултатът е картина в картината, така че и човекът зад телефона да намери място някъде из снимката.

Управлението с очи вече поддържа прекъсване на видео, ако погледът е извън екрана. Също така ще може да се превърта филм или да се прелиства текст само с поглед.

С инфрачервения порт пък превръщаме Galaxy S4 в домашно дистанционно за телевизора. С негова помощ ще може да командваме смартфона си,

без реално да го докосваме

Чрез приближаване на пръста до екрана ще имаме допълнителни опции в интернет браузъра или в някои от приложенията. Само с жест ще разглеждаме снимки, ще играем игри, ще отговаряме на телефонно обаждане или ще изпращаме шаблонен SMS.

Освен с очи и жест смартфонът ще може да се командва и само с глас. Особено удобно при шофиране. В допълнение е работено и върху GPS софтуера, така че да няма нужда потребителите да купуват допълнителни приложения. Вградената навигация ще е достатъчно детайлна и точна дори с гласово насочване.

Корейците са помислили и за изгубените в превода. С S Translator ще можете да се разберете на 9 различни езика чрез мигновен превод от текст на глас и съответно от глас в текст.

Изненадата от Samsung дойде при представянето на S Health – приложение за следене на активността ни, начина ни на хранене, времето ни на спане и като цяло как обкръжаващата среда влияе на тялото ни.

И така, Samsung Galaxy S4 ще излезе на пазара в края на април едновременно в 155 държави чрез 327 мобилни оператора.

Статията е публикувана във в. ПРЕСА

Грешка, групата не съществува! Проверете синтаксиса! (ID: 5)
Категории на статиите:
Технологии

Оставете коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *


*

Мегавселена

С използването на този сайт вие се съгласявате със събирането на cookies. повече информация

Сайтът използва coocies, за да ви даде възможно най-доброто сърфиране. С влизането в него вие се съгласявате с използването им.

Затвори